Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


gospodarka:definicja_przylacza_wodociagowego_i_kanalizacyjnego

Różnice

Różnice między wybraną wersją a wersją aktualną.

Odnośnik do tego porównania

Poprzednia rewizja po obu stronach Poprzednia wersja
Nowa wersja
Poprzednia wersja
gospodarka:definicja_przylacza_wodociagowego_i_kanalizacyjnego [2018/02/01 09:49]
Grzegorz Kleina
gospodarka:definicja_przylacza_wodociagowego_i_kanalizacyjnego [2018/02/07 15:25] (aktualna)
Grzegorz Kleina
Linia 8: Linia 8:
 Tezy uchwały Sądu Najwyższego nalezy rozumieć w następujacy sposób: Tezy uchwały Sądu Najwyższego nalezy rozumieć w następujacy sposób:
 1. Jeżeli na nieruchomości odbiorcy usług nie ma studzienki kanalizacyjnej,​ przyłączem kanalizacyjnym jest odcinek przewodu kończący się zawsze na granicy tejże nieruchomości. Wszystko poza granicą nieruchomości jest już siecią. 1. Jeżeli na nieruchomości odbiorcy usług nie ma studzienki kanalizacyjnej,​ przyłączem kanalizacyjnym jest odcinek przewodu kończący się zawsze na granicy tejże nieruchomości. Wszystko poza granicą nieruchomości jest już siecią.
 +{{ :​gospodarka:​przyl_bez_studzienki.jpg?​nolink&​200 |}}
 2. Jeżeli na nieruchomości odbiorcy usług zlokalizowano studzienkę kanalizacyjną,​ przyłączem kanalizacyjnym jest odcinek przewodu pomiędzy pierwszą studzienką,​ patrząc od strony budynku, a siecią zlokalizowaną w drodze. Tak rozumiane przyłącze może wykraczać poza granicę nieruchomości odbiorcy usług. 2. Jeżeli na nieruchomości odbiorcy usług zlokalizowano studzienkę kanalizacyjną,​ przyłączem kanalizacyjnym jest odcinek przewodu pomiędzy pierwszą studzienką,​ patrząc od strony budynku, a siecią zlokalizowaną w drodze. Tak rozumiane przyłącze może wykraczać poza granicę nieruchomości odbiorcy usług.
 +{{ :​gospodarka:​przyl_studzienka.jpg?​nolink&​200 |}}
 3. W przypadku definicji przyłącza wodociągowego granica nieruchomości nie ma żadnego znaczenia, 3. W przypadku definicji przyłącza wodociągowego granica nieruchomości nie ma żadnego znaczenia,
 bowiem jest to cały odcinek łączący sieć wodociągową w drodze z wewnętrzną instalacją wodociągową (kończący się na zaworze za wodomierzem głównym). bowiem jest to cały odcinek łączący sieć wodociągową w drodze z wewnętrzną instalacją wodociągową (kończący się na zaworze za wodomierzem głównym).
 +{{ :​gospodarka:​przyl_wodociagowe.jpg?​nolink&​200 |}}
gospodarka/definicja_przylacza_wodociagowego_i_kanalizacyjnego.1517474981.txt.gz · ostatnio zmienione: 2018/02/01 09:49 przez Grzegorz Kleina